Firma Irsap jako wiodący, włoski producent grzejników dekoracyjnych stale poszerza swoją ofertę i wprowadza zupełnie nowe rozwiązania a także tworzy nowe warianty dobrze już znanych i cenionych grzejników. Tak też jest w przypadku grzejników Ellipsis 30. Grzejnik ten jest nowym wariantem dobrze już znanego i popularnego modelu Ellipsis. Tym co odróżnia nowy model od swojego starszego brata jest zmieniona średnica profili. Sam kształt profilu został niezmieniony i odzwierciedla on nazwę modelu: Ellipsis – czyli grzejniki z profilami o eliptycznych (owalnym) przekroju. W produkowanym dotychczas modelu profile grzewcze miały przekrój 50 x 25 mm, wersja Ellipsis 30 wykonana jest z zastosowaniem profili 30 x 15 mm.

Warianty grzejnika Ellipsis 30

Modułowa konstrukcja grzejnika pozwala na wykonanie go w kilku układach przestrzennych różniących się ilością i rozmieszczeniem profili grzewczych. Podstawowa wersja grzejnika Ellipsis 30 posiada jedną warstwę profili grzewczych które mogą być rozmieszczone w pionie lub w poziomie tworząc dwa typoszeregi:

  • Ellipsis 30 V – z jedną warstwą umieszczonych pionowo profili
  • Ellipsis 30 H – z jedną warstwą umieszczonych poziomo profili grzewczych

Dodatkowym wariantem dostępnym zarówno dla wersji pionowej jak i poziomej są grzejniki z dwiema warstwami profili grzewczych, są to odpowiednio:

  • Ellipsis 30 V2 – czyli grzejnik zbudowany z dwóch warstw pionowo umieszczonych profili
  • Ellipsis 30 H2 – czyli grzejnik zbudowany z dwóch warstw poziomo umieszczonych profili grzewczych

Kolory grzejników

Podobnie jak w przypadku innych grzejników dekoracyjnych Irsap również grzejniki z serii Ellipsis 30 dostępne są w standardzie w kolorze białym. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia grzejników w kolorach z palety Classic i Special.

Podłączenia grzejników Ellipsis 30

Podstawowym elementem konstrukcyjnym grzejników Ellipsis są okrągłe kolektory o średnicy 30 mm na których osadzone zostały profile grzewcze. To właśnie kolektory grzejnika są miejscem gdzie znajdują się przyłącza do instalacji grzewczej. W najprostszej wersji przyłącza zlokalizowane są w skrajnych częściach kolektorów pozwalając na podłączenie boczne w przypadku grzejników z pionowym układem profili i podłączenie góra – dół w przypadku grzejników o poziomym układzie profili. Dodatkową opcją dostępną dla grzejników Ellipsis jest podłączenie poprzez tuleje spawane do kolektorów. Szczegóły dotyczące podłączeń dla poszczególnych wariantów dostępne są w opisach wybranych wariantów.