Kluczem w doborze grzejników jest zawsze przede wszystkim ich moc grzewcza. Zapewnienie odpowiedniej mocy jest niezbędne aby wybrany grzejnik mógł odpowiednio ogrzać pomieszczenie. W jaki sposób obliczyć moc grzejnika postaramy się wyjaśnić w osobnym wpisie. Należy jednak pamiętać, że moc grzejnika jest tu głównym kryterium na jakie należy zwrócić uwagę. Nawet najładniejszy grzejnik jeśli będzie zbyt mały to nie spełni swojej podstawowej funkcji i w pomieszczeniu będzie zimno.

Zakładając jednak, że mamy odpowiednio policzoną moc dla danego pomieszczenia i wynosi ona w granicach 1800 / 1900 W to nasze pole wyboru zauważalnie się zmniejszy. Decydując się na wybór jednego z najpopularniejszych grzejników dekoracyjnych, jakim jest model Tesi włoskiego producenta grzejników - firmy Irsap, będziemy mieli nadal do wyboru około 70 rozmiarów grzejnika, które zagwarantują nam odpowiednia moc dla ogrzania pomieszczenia.

Czym więc kierować się w kolejnych krokach wyboru?

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i wskazać na główne czynniki decydujące czy ostatecznie będziecie Państwo zadowoleni z dokonanego wyboru.

Odpowiedni dobór grzejnika Tesi pod kątem rozmiarów

Grzejniki Tesi, jak żaden inny model grzejników dekoracyjnych dają ogromną możliwość doboru rozmiarów grzejnika. W przypadku wielu modeli grzejników dekoracyjnych standardem jest dostępność kilku wersji wysokości i szerokości grzejnika, co przekłada się na kilkadziesiąt dostępnych rozmiarów. W przypadku grzejników Tesi producent oferuje do wyboru 20 wysokości grzejnika, są to: 200, 300, 400, 500, 565, 600, 665, 685, 750, 765, 865, 885, 900, 1000, 1200, 1500, 1800, 2000 i 2500 mm. Szerokość grzejników jest właściwie nieograniczona – wynika to z modułowej budowy grzejnika. Jeden człon ma szerokość 45 mm a szerokość grzejnika jest wielokrotnością tej wartości. W standardowej ofercie dostępne są grzejniki o szerokości do 180 cm – czyli do 40 elementów. Na specjalne zamówienie mogą być jednak produkowane w jeszcze większych zestawach, co wymaga jednak spełnienia dodatkowych wymogów związanych z logistyką. Samo zestawienie wysokości i szerokości grzejnika daje nam już ogromną ilość dostępnych kombinacji, jednak w przypadku grzejników Tesi do wyboru jest jeszcze jeden parametr – głębokość grzejnika. Grzejniki Tesi produkowane są w aż 5 głębokościach (grubość grzejnika), są to:

W sumie mamy więc do wyboru ponad 3000 wariantów rozmiarów grzejników Tesi – każdy więc znajdzie odpowiedni dla siebie.

Ale wracając do naszych podstawowych założeń, że potrzebny jest nam grzejnik o mocy 1800 / 1900 W, ilość rozmiarów jakie możemy brać pod uwagę możemy ograniczyć do około 70. Jeśli założymy, że potrzebny jest nam grzejnik pionowy i jego szerokość nie może przekroczyć 60 cm ilość dostępnych opcji spadnie nam do 22 wymiarów.

Kolejnym z parametrów jaki pozwoli nam zawęzić ilość grzejników spełniających nasze oczekiwania jest wysokość grzejnika. Dla naszego przykładu przyjmijmy, że zależy nam na tym żeby grzejnik był wysoki. Pionowe grzejniki cieszą się dużą popularnością ze względu na ich ozdobny charakter i fakt, że zajmują stosunkowo krótki odcinek ściany. Załóżmy że chcielibyśmy żeby nasz grzejnik miał około 180 – 200 cm wysokości. Takie ograniczenie sprawi że pozostanie nam do wyboru już tylko 5 rozmiarów grzejnika Tesi który spełni nasze oczekiwania, będą to:

W tej sytuacji będzie już o wiele łatwiej dokonać ostatecznego wyboru rozmiaru grzejnika. Największe znaczenie będzie miało tu wybranie czy zależy na ma tym żeby grzejnik był jak najcieńszy (mało odstawał od ściany) czy może jego grubość nie będzie miała takiego znaczenia a bardziej będzie zależało nam na tym żeby był on o najmniejszej możliwej szerokości. W pierwszym wypadku wybór padnie oczywiście na grzejniki Tesi 2 a w drugim na wersję z 5 lub sześcioma rzędami kolumn, które mimo iż będą bardziej odstawać od ściany to ich szerokość będzie mogła być ponad dwukrotnie mniejsza niż w przypadku grzejników Tesi 2 i Tesi 3.

Dobór parametrów grzejników dekoracyjnych Tesi
Dobór parametrów grzejników dekoracyjnych Tesi

Zdajemy sobie sprawę że wybór spośród tak wielu rozmiarów nie jest łatwy dlatego aby go Państwu ułatwić stworzyliśmy w naszym sklepie szereg filtrów pozwalający w sposób opisany powyżej zawęzić wybór poprzez dodawanie kolejnych ograniczeń takich jak rozmiary czy moc grzewcza grzejnika. W razie problemów z wyborem zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami z działu handlowego którzy chętnie pomogą.

 

Grzejniki dekoracyjne - dostępność grzejników jako kryterium ich wyboru

Bardzo często spotykamy się z klientami, którzy są delikatnie ujmując zaskoczeni czasem oczekiwania na grzejniki. Aktualnie w zależności od producenta i modelu może wynosić on od 6 nawet do 16 tygodni! W sytuacji kiedy nie zamówiliśmy grzejników z odpowiednim wyprzedzeniem stajemy przed wyborem czy czekać czy może wybrać grzejnik który będzie dostępny w krótszym terminie?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, staramy się utrzymywać w naszym magazynie wiele najpopularniejszych wymiarów grzejników Tesi. Aktualne stany magazynowe grzejników Irsap można na bieżąco sprawdzać na naszej stronie: https://www.grzejnikidekoracyjne.pl/modele-dostepne-od-reki.html

Często, w sytuacjach kiedy grzejnik potrzebny jest „na wczoraj” klienci decydują się na wybór innego wariantu grzejnika, który dostępny jest od ręki. Niestety czasem może się to wiązać z koniecznością dostosowania instalacji do rozmiarów nowego grzejnika a to pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Mając na uwadze wspomniane powyżej czynniki zdecydowanie zalecamy zamówienie grzejników z odpowiednim wyprzedzeniem. Pozwoli to cieszyć się ciepłem bez kompromisów pod kątem rozmiarów i kolorów grzejników, a także pozwoli zaoszczędzić na przeróbkach instalacji.

W obecnych czasach kolejnym argumentem przemawiającym za odpowiednio wczesnym zamówieniem grzejników są stale zmieniające się ceny. W przypadku części producentów grzejników ceny w ciągu roku potrafią się zmieniać nawet 3 czy 4 razy i niestety zawsze są to zmiany niekorzystne dla klientów. W skali roku zmiany potrafią dojść nawet do kilkudziesięciu procent co przy większych zamówieniach oznacza dużo wyższe koszty. Dokonując zamówienia w naszym sklepie macie Państwo gwarancję ceny z dnia zamówienia.

Wracając do naszego przykładu opisanego we wcześniejszej części wpisu warto zauważyć że na lisie wyników wyszukiwania są także widoczne grzejniki dostępne na stanie magazynowym. Mając listę produktów, które będą spełniały nasze oczekiwanie pod kątem mocy i rozmiarów czynnikiem decydującym może być tu dostępność od ręki wybranych wariantów grzejnika.

Techniczne możliwości montażu grzejnika i podłączenia go do instalacji grzewczej

Kolejnym ważnym aspektem przy doborze grzejnika jest możliwość podłączenia go do instalacji grzewczej. Zdecydowanie łatwiejsza jest sytuacja w przypadku nowych inwestycji, w trakcie realizacji których jest możliwość przygotowania instalacji grzewczej (ułożenia rurek doprowadzających wodę do grzejnika) tak aby pasowała do wybranego modelu grzejnika. W przypadku wymiany starych grzejników na nowe może się to wiązać z koniecznością przerobienia instalacji. W takim przypadku poszukując nowego grzejnika jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze nowego jest konkretny rozstaw przyłączy w nowym grzejniku co pozwala na unikniecie często dość kosztownych czynności związanych z przerabianiem instalacji grzewczej.

Model Tesi jest zaprojektowany w taki sposób żeby umożliwić jak największą swobodę w doborze przyłączy i rozstawów podłączeń.
Więcej praktycznych informacji związanych z wymianą starego grzejnika na nowy znajdziecie Państwo w kolejnym wpisie na naszym blogu.

Wybranie odpowiedniej kolorystyki grzejnika

Poza technicznymi aspektami opisanymi powyżej równie ważne w przypadku grzejników dekoracyjnych jest spełnienie oczekiwań czysto wizualnych. Jak powszechnie wiadomo grzejnik może być wyprodukowany w dwóch kolorach: ładnym i brzydkim :-) Oczywiście zależny nam na tym aby ozdobą naszego salony czy sypialni stał się grzejnik z tej pierwszej grupy kolorystycznej.

Paleta kolorów specjalnych grzejników dekoracyjnych Irsap
Paleta kolorów specjalnych grzejników dekoracyjnych Irsap


Firma Irsap oferuje grzejniki Tesi w palecie kolorów specjalnych obejmujących ponad 40 barw. Dodatkową opcją, cieszącą się bardzo dużą popularnością jest dostępność grzejników w wersji Loft. Więcej o na temat grzejników loft znajdziecie państwo tu: /blog/211-czym-jest-wykonczenie-grzejnikow-irsap-w-wersji-loft.html

 

Cena jako czynnik wpływający na wybór grzejników

W czasach stale rosnących sen surowców i galopującej inflacji często czynnikiem odgrywającym znacząca rolę przy zakupie nowych grzejników jest ich cena. W związku z powyższym słowo Rabat nie kojarzy się nam już od jakiegoś czasu ze stolicą Maroka, gdzie można spędzić przyjemne słoneczne wakacje a raczej z koniecznością oferowania naszym klientom dodatkowych rabatów na zakup grzejników Tesi lub innych modeli grzejników dekoracyjnych Irsap.
Tak, jesteśmy w stanie zaproponować Państwu dodatkowe rabaty – zapraszamy do kontaktu:

Zadzwoń do nas: 575 995 226, albo napisz maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.